Hosgeldiniz
Ben Kimim?

C.V.
Bilgi paylaþtýkça çoðalýr.Ýþte ispatý,
bende var bir elma, sende var bir elma, gel elmalarý deðiþelim; bende var bir elma, sende var bir elma.

Þimdi bende var bir bilgi, sende de var bir bilgi, gel bilgileri deðiþelim; bende oldu iki bilgi, sende oldu iki bilgi.Nasýl güzel deðilmi?...

Ben bilgilerimi ortaya koyuyorum benimle bilgi zengini olmak istermisiniz?..Kategoriler


Site nasýl olmuþ?
Daha iyi olabilirdi
Ýdare eder
Güzel
Süper
Süper ötesi...
     
Anket
Yasaklý sitelere eriþim
13 Yil öncesi . . .
Sansur Yasakli youtube divxplanet divxforever

Arkadaşlar uzun zamandır youtube.com, divxplanet.net adresleri kapalı. Ben de uzun zamandır kıbrısta olduğum için ve orada henüz Türkiye'deki gibi internet kısıtlaması olmadığı için bu tarz problemler üzerine araştırma yapmamıştım. Ama geçenlerde divxplanet.net üzerindeki yasaklama gerçekten canımı sıktı ve bu problem için çözüm yolları aramaya başladım. Teorik olarak 2 yöntem var bu problemin çözümünde. ilki, Proxy kullanmak. Tabi bu noktada ikinci problemimiz ortaya çıkıyor. Sağlam, hızlı ve güvenilir bir proxy'i nereden bulacağız. Tabiki bedavaya böyle bir hizmet bulmak çok zor.

ikinci çözümümüz için DNS lerimizi değiştirerek, mezu bahis sitelere giriş hakkı kazanacağız. ilk olarak;
1-)"Network Connection" pencerisini açıyoruz. oradan kullanılan bağlantılar listeleniyor.
2-)Oradan bizim kullandığımız bağlantının üzerine sağ tuş ile tıklayıp "Properties" diyoruz.
3-)Sonra "Internet Protocol (TCP/IP)" olan yeri seçip "properties" tuşuna tıklıyoruz. Yeni bir pencere açılacak.
4-)orada Alt tarafta DNS adreslerini girebileceğimiz yer olan "Use the following DNS server addresses" sekmesini seçip, altındaki kutucukları aktif hale getiriyoruz.
Sonrasında oralara;

Hızlı, sansürsüz DNS Sunucu adresleri: Verizon (Level3) Public DNS Servers

4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6

bu adreslerden iki tanesi girmemiz yeterlidir.
Preffered DNS Server : 4.2.2.1

Alternate DNS Server : 4.2.2.2

şeklinde girip OK'a tıklayıp kaydetip çıkalım.

Bu DNS adresleri sayesinde, dns çözümlemenin hızlandığını ve internet sayfalarının daha hızlı açıldığına şahit olacaksınız. Ve en önemlisi sevdiğiniz ve TTNET tarafından sansürlenen internet sitelerine (MegaUpload, DivXPLANET, DivXFOREVER v. sorunsuzca ulaşabileceksiniz.

Not: Eğer halen DivxPLANET , MegaUpload , DivXFOREVER ulaşamıyorsanız; bilgisayarınızın dns ön belleğini boşaltmanız gerekiyor demektir. Bunun için basitçe bilgisayarınızı başdan başlatmanız (emule, torrent v.b. kesintiye uğrar) veya Başlat > Komut İstemi > ipconfig /flushdns (emule, torrent v.b. yazılımlar etkilenmez) işlemi ile yapmış oluruz.

                    Toplam Puan:22

YORUMLAR Yorum Yaz


Gürol ÖZBEY 9/18/2008 | 23:54:07
Teşekkürler Denizcim, eğer DNS ihtiyacım olursa burda verdiklerin aklima gelicek. Ama ilk önce su internetin gelmesi şart, terbiyesiz rector modemi kapatmış :)
 Deniz YILDIRIM 9/19/2008 | 6:34:01
baksen terbiyesize.Hemen arıyorum o ahlaksızı, açsın şu modemi...:P
 Baskan . 9/20/2008 | 2:56:10
Deniz cok kasmısın be yavrum. Ben sanana bi ufak program cık gonderım. bi kere calıstır derdın tasan bitsin. Hade KİB grsuz. Not: Nerelerdesin hayırsız toppik usenme bi ara sor.
 Deniz YILDIRIM 9/21/2008 | 8:03:01
olm başımı kaşıyacak zamanım yok.... adamlardan izin aldım. burnumdan getirdiler:((( o dediğin program UltraSurf mü?... O programda bu dediklerimi yapıyor.:)
 aysun . 7/31/2009 | 1:30
Deni Bey merhaba, internet sitenizi youtube'a girme yöntemi ararken buldum. verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler çok yardımcı oldular bana. Ancak aklıma takıldı, bu 4.2.2.1 gibi sayılar nereden geliyor çözemedim de ben. Sevgilerle.
 Deniz YILDIRIM 7/31/2009 | 14:42
Aysun hanim 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 amerikanin ilk dns sunuculari. Guvenli midir diye sorarsaniz. Bu dnsleri bircok firma ve abd deki internet servisleri kullaniyor. O yuzden ben de 2 yildir kullaniyorum ve problem yasamadim.