Hosgeldiniz
Ben Kimim?

C.V.
Bilgi paylaþtýkça çoðalýr.Ýþte ispatý,
bende var bir elma, sende var bir elma, gel elmalarý deðiþelim; bende var bir elma, sende var bir elma.

Þimdi bende var bir bilgi, sende de var bir bilgi, gel bilgileri deðiþelim; bende oldu iki bilgi, sende oldu iki bilgi.Nasýl güzel deðilmi?...

Ben bilgilerimi ortaya koyuyorum benimle bilgi zengini olmak istermisiniz?..Kategoriler


Site nasýl olmuþ?
Daha iyi olabilirdi
Ýdare eder
Güzel
Süper
Süper ötesi...
     
Anket
Megaupload valid link kontrol
9 Yil öncesi . . .
megaupload api php curl

Uzun zamandır buraya yazı yazamıyordum. Siz diyin üşengeç ben diyeyim tembellik. Ama şimdi güzel bir araştırmamın emeğini sizlerle paylaşmak istedim.

Nedir bu araştırmam? Önce bunu açıklayayım. Checkallurl.com için megaupload.com, rapidshare.com vs.. tarzı sitelerin download linklerini kontrol eden bir site. Rapidshare.com sitesi linklerin silinmiş, yoksa server geçici olarak servis dışı mı vs.. sorunları anlamak için özel api yapmış adamlar. Sonuçta sorgu gönderirken tüm sayfa yerine sadece 1 veya 0 gönderiyor sonuç olarak.

Fakat aynı şey megaupload.com dosyaları için geçerli değil. Çünkü adamlar api yapmışlar ama sadece kendi programları bu apiden faydalanıyor. Yani biz kontrol etmek için tüm sayfayı açıp içinde Error kelimesi varmı diye aratıyoruz. (yani ölme eşşeğim ölme:D)

Şimdi bende megaupload.com sitesinin megadownloader isimli programını indirdim ve network sniffer ile gönderdiği paketleri takip ettim.Ve kendime göre uyarladım. sonuç boooom...

Sizlere kodu vermeyeceğim. Çünkü bazı akıllı kişiler site ye girip direk kodu alıp yayınlıyorlar.Aslında burada yazılanlar ıvır zıvır da olsa okuyarak bari bilgi sağlayana saygida bulunulsun.

Şimdi olay php de curl yaparak gerçekleştireceğiz. basit bir forma post methodu uygulamış gibi yapacağız.

POST edilecek adres:http://www.megaupload.com/mgr_linkcheck.php
POST edilecek parametreler:id0=HRMK7SKR&id1=BMJ7DAVB&id2=..... (burada BMJ7DAVB kısmı megaupload linkindeki d= sonraki kısım-normalde megaupload linki http://www.megaupload.com/?d=BMJ7DAVB şeklindedir)
son olarak post headeri(agent kısmı):Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.4) Gecko/20030624 Netscape/7.1 (ax)
olarak ayarlayın ve curl'u çalıştırın.

size yanıt olarakşu dönecek;
"HTTP/1.1 100 Continue\r\n\r\nHTTP/1.1 200 OK\r\nDate: Sun, 12 Jul 2009 00:12:47 GMT\r\nServer: Apache\r\nVary: Accept-Encoding\r\nContent-Length: 108\r\nContent-Type: text/html\r\n\r\n0=www.megaupload.com&1=www.megaporn.com&id0=0&s=209715202&d=0&n=Major.League.Baseball.2K9-SKIDROW.part17.rar&id1=1"
bundan sonrası çocuk oyuncağı;
id0=0 demek ilk yazdığınız link sağlam. çalışıyor indirilebilir demek.id0=0 değeri aldıktan sonra onu s=209715202(dosyanın boyutu bayt cinsinden. Bunu iki defa 1024e bölerseniz MB cinsini bulursunuz,d=0(description yani dosya açıklaması varmı yokmu), n=asdadad(burasıda dosyanın adının yazıldığı kısım.)
eğer id0=1 olsaydı onun devamında s,d ve n kısımları olmadan bir sonraki idye geçecekti...

Benimle kalın...

                    Toplam Puan:22

YORUMLAR Yorum Yaz