Hosgeldiniz
Ben Kimim?

C.V.
Bilgi paylaþtýkça çoðalýr.Ýþte ispatý,
bende var bir elma, sende var bir elma, gel elmalarý deðiþelim; bende var bir elma, sende var bir elma.

Þimdi bende var bir bilgi, sende de var bir bilgi, gel bilgileri deðiþelim; bende oldu iki bilgi, sende oldu iki bilgi.Nasýl güzel deðilmi?...

Ben bilgilerimi ortaya koyuyorum benimle bilgi zengini olmak istermisiniz?..Kategoriler


Site nasýl olmuþ?
Daha iyi olabilirdi
Ýdare eder
Güzel
Süper
Süper ötesi...
     
Anket
Supernatural'da neler oluyor?
13 Yil öncesi . . .
Supernatural Dean þeytan Sam Winchester

Evet arkadaşlar biraz mola verelim...Sizlere son zamanlarda izlemeye başladığım Supernatural dizisinden bahsetmek istiyorum.

Eğer izlemiyorsanız dizinin konusu olağandışı konularını ekrana yansıtıyor. Örnek olarak; bir bölümde ruhlar masum birisine saldırması, bir başka bölümde kurtadamların insanlara saldırması, yine bir başka bölümde vampirlerin saldırısı, bu şeytanlar, cinler, kötü insanlar, bazı şekil değiştiren yaratıklar diye gidiyor.

Bu konular ilk bakışta saçma geliyor biliyorum. Ancak bölümleri izledikçe iki kardeşin dialogları, hareketleri ve olaylara bakış açısı beni diziye bağlayan etkenler oldu.

Mesela ilk sezona başladığımda üç günde bir izliyordum. Hatta netten indirirken o kadar zamanım boşa gitti diye üzülüyordum.Ancak 2. sezon başlayınca beni konu olarak bağladı ve 2. sezonun ilk 10 bölümünü 10 günde izledim.Geri kalanını ise 1 günde bitirdim.:=)

1 gün dinlendikten sonra 3. sezonu bitirdim ve yine 1 günde 4. sezonda dün gece oynayan 9. bölümü izledim.

Dizinin izleme istatistiklerini verdikten sonra son bölümde gerçekleşen olayları ve gelecek bölümdeki benim tahminlerimi yazacağım.

Son bölümde "Anna" isimli kız, Dean'in cehennemden çıktığı gün, değişir. Bu değişiklik, Anna'nın meleklerin konuşmasını duyması. Kızı doğal olarak tımarhaneye kapatırlar. Ve kızın bu özelliğinden dolayı şeytanlar bu kızı ele geçirip meleklerin planlarını öğrenmek isterler. Dean ve Sam ise kızı korumak zorundalar. Ve tabi Ruby de bunlara katılır (Ruby ise iyi şeytan(tuhaf de mi) olarak kardeşlere yardım ediyorlar). Bu bölümde Sam'in neden Ruby'e bu kadar güvendiğini açıklıyorlar.

Bu bölümün sonunda melekler, Dean ve Sam kardeşin yanına geliyorlar.Gelme sebebi ise tahmin ettiğiniz gibi "Anna"'yı öldürmek.

Gelecek haftaki bölümde, bence Sam ve Dean Annayı korumak için ellerinden geleni yapacaklar. Hatta Dean yine blöf yapacak. Anna'yı öldürürseniz bende ölürüm moduna girecek. Sam de kardeşinin yanında yer alacak. Bizim kardeşler ile iki melek tam kapışacağı sırada Ruby devreye girecek ve Kızın bedenine girecek. İki tarafında isteği gerçekleşecek.

Tabi bunlar benim tahminim.Neler olacağını hep beraber yeni bölüm yayınlandığında göreceğiz.

Diziye yeni başlayacaklar, eğer boş vaktiniz varsa ve hayatınızda yeni birşeylere başlamak istiyorsanız "SuperNatural" dizisine başlayın derim.

Son olarak Dean Winchesterin meshur sözüyle kapamak istiyorum: "Hunting things, Saving people, Family business."

                    Toplam Puan:22

YORUMLAR Yorum Yaz


burak sanane 3/6/2009 | 12:23
son bölümde tahmin ettiğin gibi olmuyo rubby seytanları çağırıyo osırada melekler de geliyo onlar s****irken tayfa kaçıyo
 Deniz YILDIRIM 3/7/2009 | 13:32
evet, şimdi okudumda. biraz türk filmi modunda bir senaryo yazmışım..:P ama aslında yeni sezonda da daha Anna melek olduktan sonra hiç piyasaya çıkmadı. Bence hala yazmış olduğum senaryodan iş çıkabilir.:) Son bir rica, argo kelimeler kullanmassan sevinirim. Sistem seni ban listesine koymuş. Kaldırdım.Umuyorum ki, bu hassasiyetimi göz önünde bulundurursun.
 fatma öktem 8/11/2009 | 3:16
böyle sürükleyici bir dizi daha izlemedim hayatımda çok etkileyici ve başarılı
 wenmosgoney. . 8/23/2009 | 6:34
ruby iyi bi şeytan değil.sam e bakışlarından her şekilde anlaşılıyor.Zaten 4.sezon finalindede görüyosunuz.Nasıl ihanet ettiğini (:
 Deniz Yildirim 8/24/2009 | 1:26
Ruby kotu amaiki yuzlulugu iyi oynadi. Ama bence sonlara dogru dizi genel kurgusundan cikti. Ilk 3 sezonda her dinden ufak tefek seyler koyarak seytanlar-insanlar savasini surdurduler ama 4.sezonda nedense baz olarak incili secip oradaki ifadeleri kullandilar( Mesela 66 muhur.diablonun yukselisi...vs) ayni zamanda incille zit oldular(isanin tamamen oldugu meleklerim basibos gezdigi vs). Bu dizi bu tarz seyleriyle populer olmadi. Mistik olaylarda din tabiki dahil olmali buna karsi degilim ama 4.sezonu izlerken cok SIKILDIM. Umarim 5.sezon Ilk 3 sezon gibi surukleyici ve komik olur:)