Hosgeldiniz
Ben Kimim?

C.V.
Bilgi paylaþtýkça çoðalýr.Ýþte ispatý,
bende var bir elma, sende var bir elma, gel elmalarý deðiþelim; bende var bir elma, sende var bir elma.

Þimdi bende var bir bilgi, sende de var bir bilgi, gel bilgileri deðiþelim; bende oldu iki bilgi, sende oldu iki bilgi.Nasýl güzel deðilmi?...

Ben bilgilerimi ortaya koyuyorum benimle bilgi zengini olmak istermisiniz?..Kategoriler


Site nasýl olmuþ?
Daha iyi olabilirdi
Ýdare eder
Güzel
Süper
Süper ötesi...
     
Anket
HP mi uzak dursun...
12 Yil öncesi . . .
hp servis pavilion.servisportal.com

arkadaşlar babamdan bana bir hp bilgisayar geldi. Bilgisayarı açmaya çalıştığımda, ekran simsiyah ve açma tuşuna bastıktan bir süre sonra biiiiiip diye korkutan bir ses geliyordu. İşin tuhaf yanı bu olay bir gerçekleşti mi 5-10 defa açıp kapatmak gerekiyordu windows açılsın.

ilk başta RAM den şüphelendim içinden RAM leri çıkarıp kontrol ettim. Sağlamlarıyla değiştirdim problem değişmedi. Problemin HDD den olmadığını windows açıldığında Hdd kontrol programıyla tarattığımdan onu da eledim. Yavaş yavaş korkmaya başladım. Çünkü problem benim başedeceğimden büyüktü. Ya ekran kartında problem vardı yada işlemci dedim. Babama dedim ben bunun servisine götürecem. Abimle düştük yollara. Vardık HP servisine, anlattık derdimizi. Bana bir kağıt verdiler 3-4 gün sonra arayacağız dediler. İyi dedim arayın beni. Aradan 10 iş günü geçti ses seda yok. İnternet sitesinde (Onarımınız devam etmektedir) yazısı değişmediğini görüp google dan aratayım dedim. Ve google dan çıkan sonuçların çokluğundan neredeyse dilimi yutacaktım. Gerçekten çok şaşırdım. Bunun neye delil olduğunu açıktı. Neyse dedim herkes istanbuldaki servise vermiş ankaradaki daha sakindir dedim. Daha iyi iş çıkarırlar diye ümit ettim.

Ertesi gün HP müşteri hizmetlerini aradım. Kulağımı tırmalayan bayanla konuştuktan sonra tahmin ettiğim gibi ekran kartında problem olduğunu Anakartı değiştirmek için parça beklendiğini söyledi. Bende dedim nereden gelecek parça? Cevap yine ilginçti. Yurtdışından dedi. 11. iş günüydü yurtdışından 19 iş gününde nasıl getireceklerini zor olduğuna kanaat getirdim. Teşekkür edip kapattım.

23.iş gününde tekrar aradım. Yine kulak tırmalayan bayandan yine aynı cevabı aldım. Parça bekleniyor... Bende dedim ne zaman bitecek bilgisayar yahu? Bilgisayarsız kaldım. Bana dedi isterseniz HP olarak size bilgisayar sunabiliriz. Bir an içimden evet demek gelsede sonradan ondan çıkacak problemlerden yine ben sorumlu olacağımdan cevabım hayır dedim bana ne zaman biteceğini söylerseniz çok sevinirim dedim. Ve kadının verdiği cevap: Ben süre konusunda birşey diyemem efendim. O konu hakkında yetkili değilim. İçimden dedim oohaa. bayana ise yetkili verin ozaman dedim. Oda üzgünüm yapamayız dedi. İçimden HP nin müşteri hizmetlerini sorgularken, neyse dedim teşekkür ederim dedim ve kapattım telefonu.

Sonra 26. iş gününde aynı olaylar gerçekleşti. Onlar durmadan aynı şeyleri diyorlar. Eğer orada tüm gün arayanlara aynı şeyleri diyorlarsa, artık papağan moduna iyi girmişler, onları gerçek hayatta düşünemiyorum.:)

31.işgünü sevincimden havalara uçuyorum niye mi? Çünkü garanti süresi byunca ürün eğer, servise giderse 30 işgünü boyunca tamiri tamamlanması gerekiyor. Eğer tamamlanmassa ürünün fatura bedeli veya ürünün o zamandaki değerindeki bir ürünle değişim yapmak zorunda kalmışlardı. Fatura bedelini alırsam benim zararım olacaktı. Neyse aradım tekrar HP müşteri hizmetlerini. Bana aynı şeyleri söylediler bende dinledim. Sonra dedim 30. iş günü doldu. Bilgisayarımı tamir edemediniz dedim. Oda Ne yapmak istiyorsunuz diye sordu? Ben de dedim yeni bilgisayar istiyorum.(ne kadar yüzsüzüm değilmi:P) Size kayıt açacağım. O kayıt numarası ile size bir koordinatör atanacak ve sizin durumunuz ile o ilgilenecek dedi. Bende şimdi 3 gün daha mı bekleyeceğim diye sordum evet yanıtını verdiler.

OF..offf..offfff.... ama ben sabırlıyımdır. Bekledim 3 gün... tabiki arayan çıkmadı. 4. gün cumartesi idi ben aradım. HP müşteri hizmetleri cumartesi günleri çalışmıyor sesi geldi telefondan.Töbeee dedim.

Pazartesi oldu... Aradım tekrar HP servisi.Verdim kayıt numaramı. Dediler sizin koordinatörünüz Yasemin Hanım. Ancak Yasemin hanım bugün izinli. İzin süresi bitince sizi arayacak dedi.İzinli diyorlar yaaa....:((
Dedim o zaman bana izine gitmeyen bir koordinatör verin ya. Bu nasıl bir destek sistemidir dedim. Yine üzgünüm yapacak birşeyim yok dedi. Bende o kadar üzülüyorsunuz ki, iyiki kanser olmuyorsunuz dedim ve kapattım.

Aynı günün ilerleyen vakitlerinde önce tüketici haklarını aradım. Durumumu anlattım. Bana şimdi gerekli yerlerle konuşma yapacaklarını ve 1 saat sonra siz tekrar arayın dediler. Çok teşekkür edip kapattım telefonu. Bir çay içtim. Biraz da kod yazıp, 1 saat sonra tekrar HP yi aradım. Yasemin hanım lütfen dedim. ve bana direk bağladılar. Sabırlıyım demiştim ya, şimdi tekrar düşününce gerçekten sabırlıymışım yahu.
Neyse Yasemin hanıma dedim benim böyle böyle olaylar yaşadım. Şimdiki olay nedir? dedim. Size onay faxı göndereceğim dedi. Fax numarası istedi. Verdim.(Fax numarasını 1 hafta öncesinden ayarlamıştım.) Bana hemen fakslayacağını söyledi. onu imzalayıp üstündeki faks numarasına geri göndermemi istediler.Sevinçle tabiki dedim teşekkür ettim ve kapattım.

Faks geldimi?. HAYIR... Ertesi gün sabahleyin harbi fırçalamayı düşünüyordum. Ertesi gün uyanıp daha kendime gelmeden telefon çaldı araya HP idi. Neyse bu sefer ben açmadım.(sabırlıyımdır ama fırsatını bulursamda keçi gibiyimdir.) 3 kere bu devam etti. Sonra açtım. HP den Başak hanım idi. Bana Yasemin hanım için özür dilediğini belirtip faks numaramı tekrar istedi. Açıkcası şaşırdım. Neyse verdim tekrar faks numaramı. Hemen fakslayacağını söyledi. Telefonu kapatım 5 dakika sonra faks gelmiş. Uçarak gittim. Onay faksı harbiden gelmiş. Bana HP Pavillion ng277ea modelini önermişler. Hemen nete girip baktım. Vaaow... gerçekten tahmin ettiğimden de iyi özelliklerde bir bilgisayardı. Hemen nette ufak bir araştırma ve tüketici haklarını arayıp ufak bir teşekkür konuşmasından sonra faksı imzalayıp geri gönderdim. HP müşeri hizmetlerini arayıp Başak hanıma faksı imzalayıp gönderdiğimi söyleyip ve ilgisi için teşekkür ettim.

Şimdi yapmam gereken bir hafta 10 gün bekleyip bana bir sms göndereceklermiş. Bilgisayarınızın onarımı tamamlandı diye. Ama ben yeni bilgisayarınız hazır olarak algılayacakmışım.Yine bekliyoruz...

Tam 8. iş günü. Günlerden cuma dedim bir başak hanımı arayıp hatrını sorayım dedim. Aradım.. Yine sorgu işlemlerinden sonra başak hanıma bilgisayarın son durumunu öğrenmek istediğimi sordum. Başta söylemek istemedi ama ben ufak bir sinir krizine girmişimde 45 gündür bilgisayarsız kalmış moduna girip sesimi yükselttim. Bana Deniz bey sizi biraz bekleteceğim dedi 10-15 saniye sonra tekrar bağlandı ve bilgisayarınızın siparişi verilmiş gözüküyor Deniz Bey, 4-5 gün içerisinde bilgisayar konusunda haber alırsınız dedi. Ben tekrar teşekkür ettim ve beklemeye başladım. Yine bekleyiş yine sabır yine sinir...

Ama şunu düşünmeden edemiyorum. Eğer bu yaşadığım olayları, herhangi bir avrupa ülkesinde yaşasaydım. O ülkede HPyi sokarlarmıydı?.

Son durum: HPnin sitesinde eski bilgisayar için Onarımınız Devam ediyor(KY). yazıyor. İnternette araştırdığıma göre KY:Kontrol yapılıyor demekmiş...

Benimle kalın. Durumdan haberdar edeceğim.

                    Toplam Puan:27

YORUMLAR Yorum Yaz


Bilgehan Palalýoðlu 3/9/2009 | 15:47
:))) ah denizim ya neler gelmiş başına, mahkemeye verebilirsin bunları yahu,ayrıca toshiba diyorum baska birsey demiyorum...
 Deniz YILDIRIM 3/9/2009 | 18:34
Bilgehan sorma, aslında internette araştırma yaparsan aslında bunların hepsinin aynı olduğunu göreceksin. Bu ülkede aldığın mal iyi çıktı çıktı, çıkmadıysa işin sürünmek...
Bu arada bilgisayarı almışız... ve harikaymış... nede olsa beleş bilgisayar:P
 ilyas a 3/13/2009 | 16:54
sayın denocum haklısın hepsi aynı bende cok cektim acer laptopdan:)haylada ugrasıyorum allahtan garantisi bitti de paramla en azından 20 günde hallediyorum:)En iyisi uluslar arası garantisi olan bir pc almak.Okuyunca süper ama zevkli oluyor sürekli bir macera akışı var adeta:)acaba 3 gün sonra ne oldu acaba:)geçmiş olsun denocum..HP 50 günden önce bakmıyor ama yenisini veriyor emin ol:)
 Deniz YILDIRIM 3/13/2009 | 21:18
valla ilyasçığım uluslarasıda olsa devletin sert sınırlar çizmesi lazım. Özellikle yurtdışından gelen ürünlerde tamamen tüketicileri düşünmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Yoksa böyle hikayelerin çıkması gayet doğal. Ama yazarlığım çok iyidir. Özellikle bilgisayar mühendisine göre;)
 Deniz YILDIRIM 3/14/2009 | 0:55
eveeet arkadaşlar bugün bilgisayarı aldım. bana verilen bilgisayar şimdilik uyguladığım tüm sert testleri geçti... Şimdi bios update yaparak Hp nin biosundan kurtulmuş oldum.... şimdilik bu kadar... 50 gün sonra bilgisayara kavuşmuş oldum..:)))
 ilyas arýnc 3/14/2009 | 13:46
iyi hadi gözün aydın demedimmi 50 günden önce vermezler diye:))benimkide bugun geliyor inşallah gece 1 de:)bu bios update i ben hiç yapmadım sayın deniz,bi sorunda vermiyor,bi kaç yerde okudum yapamadıgın zaman göçüyormuş pc.sence gereklimi?
 Deniz YILDIRIM 3/15/2009 | 7:59
ya kanka adamlarda garanti süresi muhabbeti varya... eğer garanti suren uzun ve bitmesine var ise, bios update onemli değil...Ama garanti süresi bittiğinde, herifler bizlerin yeni bilgisayar almamızı istedikleri için, birşeyler tasarladıklarını düşünüyorum... :P ben şahsen bios update yapmanı -kendi sitesinin dışından, başka bir kaynaktan indirip yapman- önemli... bunun içinde doğru versiyonu tutturman ve indirdiğin versiyonu google ile iyice araştırman gerekiyor....;)
 ilyas arýnç 3/16/2009 | 14:50
hımm anladım sevgili denizcim gerek yok benim laptopa:)zaten zor idare ediyor bide anakartı yakmıyım en iisi:)Şu güvenlik kodunu kaldırsana sevgili denizcim 10 kez deniyorum bazen okunmuyor 0 ile o:)ne yapsam kabul etmiyor bu 4. denemem:)kolay gelsin
 Deniz YILDIRIM 3/16/2009 | 20:30
ehehehee ilyasım, o iş beceri istiyor..:P Şaka bir yana üşenmesem kaldırırım..:) işte huyum bata... çok üşeniyom:P
 ilyas arýnç 3/24/2009 | 0:34
hiç deişmemişsin sevgili denizim:)küçükkende sen üşüngectin hehee.
 Deniz YILDIRIM 3/24/2009 | 12:22
üşengeçlik sanattır.. o sanatı gerçekleştirenler zanaatkardır..:=)
 Asimavi deli 4/8/2009 | 9:15
suan bende aynı şeyleri yasiyorum Onarımınız devam etmektedir (54). diyor bende lanet olsun hp ye diyorum
 Deniz YILDIRIM 4/8/2009 | 14:07
Asimavi, bende 54, son 3 gunde demisti. Valla ben 2 ay ugrastim. Saclarim beyazladi.:(( Umarim kurtulursun en kisa zamanda.
 merve öztürk 5/10/2009 | 12:51
slm deniz..bilgin vardr belki..cumartesileri sayılıyormu iş gunu olarak..bana bazı arkadaslarm sayılıyor diyo netten bi iki baktm ama kafam allak bullak oldu...6 nisanda verdm bnde servise..haaala onarm dewm etmektedr (52) yazıyo..eğer cumartesileri sayılıyorsa pazartesi gidip paramı isticem ve acilen hp den kurtulp toshiba alcam inş. yaa...bu nee 2 senede 5 6 kez servise gitti laptop yaa..
 Deniz YILDIRIM 5/10/2009 | 14:54
evet merve cumartesi günleri kesinlikle sayılıyor. sen 6 nisanda verdiysen eğer yanlış hesaplamadıysam 13 Mayısta 30 iş günün doluyor.. 13 mayıs çarşambaya geliyor sen perşembe günü ara süre doldu diye. ama garanti olsun diyorsan cuma günü ararsın. yani 15 mayısta...
 Deniz YILDIRIM 5/10/2009 | 16:37
Şunu da belirteyim; cumartesi günü bazı firmalarda iş günü sayılmıyor. Ama HP de iş günü sayılıyor..Son olarakta cumartesi günü servisi arama..Haftasonları onlar iş yapmıyormuş..:) tuhaf bir sistemleri var.
 x xas 6/4/2009 | 10:41
ben dayanamaz kalp krizi geçiirdim Allah yardım etsin bende geçen hafta kodaka foto mak gönderdim şidi 52 yazıyor
 Deniz YILDIRIM 6/4/2009 | 23:59
hp de 52 yazmasinin anlami; Allah bol bol sabir versin demek..:( Umarim probleminizi en kisa zamanda cozersiniz...
 BurAk k 9/15/2009 | 18:43
arkdslar benmde 30 iş gnnde tamr edemedlr yeni ürün istedim imzalayp geri gönderdm ..şmdi onarmınız devam etmektedr(54) yazmaya basladı 54 ün anlamı nedir?? ayrıca kbrısta okuorm 27 sinde gidicem sizce gitmeden elmde olrmu yeni lebtobm?
 Deniz YILDIRIM 9/16/2009 | 1:06
54 demek bilgisayar talebi alindi demek.. ben forumu onlara faxladiktan sonra 6 gunde verdiler bilgisayari. Ama sunu soyliyeyim bilgisayar hazir oldugunda ne haber veriyorlar ne de sitede yazdi. Ben 2 gunde bir arayip durumu sorguladigimda bilgisayariniz istanbuldan yuklendi. sonra aradigimda ankaraya ulasti son kontrol yapiliyor. sonra aradigimda da gidip alabilirsiniz dedi.boyle oldu surec....27 sinden once alirsin buyuk ihtimalle.. ama arayip durman lazim:(
 BurAk k 9/16/2009 | 2:23
cok teskkürler blgiler icn.. ya ben kadıköydeki servise elden verdim ordan alıcam inşllh gtmeden yetişr 2 günde 1 arıcam bende cok saoll
 BurAk k 9/18/2009 | 1:52
yaa aradm söledm böle böle yurt dsına gtcem hemn acil almm lazm yeni lebtobumu dedm.21 inde siparş vercz dedi eeee dedm 16 snda maximm 10 gün bekleme sürenz olcak dediniz 26 sına yetiştirmek zorundasınız dedm 21 inde spariş verince 3 gün içnde gelck dedi ufff beklicezz bakalm
 Deniz YILDIRIM 9/18/2009 | 3:00
:( hp firmasini T.C.'nin uyarmasi lazim. Yani hem uretim hatasi yapan laptop satiyorlar. hem 30 is gunu yapilir diye bilgisayarsiz birakiyorlar... 30 is gununden sonrada surunduruyorlar :( Gercekten cok sacma...