Hosgeldiniz
Ben Kimim?

C.V.
Bilgi paylaþtýkça çoðalýr.Ýþte ispatý,
bende var bir elma, sende var bir elma, gel elmalarý deðiþelim; bende var bir elma, sende var bir elma.

Þimdi bende var bir bilgi, sende de var bir bilgi, gel bilgileri deðiþelim; bende oldu iki bilgi, sende oldu iki bilgi.Nasýl güzel deðilmi?...

Ben bilgilerimi ortaya koyuyorum benimle bilgi zengini olmak istermisiniz?..Kategoriler


Site nasýl olmuþ?
Daha iyi olabilirdi
Ýdare eder
Güzel
Süper
Süper ötesi...
     
Anket
Explorer kapanma hatasý
12 Yil öncesi . . .
Explorer cokme hata kapanma

Tekrar Merhaba.
Geçen başıma gelen ve beni gerçekten kelimenin tam anlamıyla uyuz eden bir olay yaşadım. Benim, filmleri yedeklediğim bir usb hard diskim var. Bir klasörün içerisinde 30-35 tane film dosyası var(wmv, avi, flv, mpeg...). Ben bu klasörün içine girmeye çalıştığımda explorer kendini kapatıp tekrar başlıyor. Başka bir şekilde dersek, explorer çöküyor.

Önce codec'ten şüphe ettim. Çünkü aptal explorer klasörü açmadan önce içindeki filmleri tarıyor. Ve filmlerin görüntülerinin belli bir sahnesini icon olarak gösteriyor. Explorer bunu yapması için codecleri kullanmak zorunda. Ve hata vermesi demek codec te bir problem olabilir ondan explorer ile çakışıyor. Explorer da kendini kapatıyor. İnternetten yeni bir codec bulup indirdim. Kurdum. ve hevesle klasöre tıkladım.

Sonuç aynı. Yine explorer çöktü. Codec, görüntü derken acaba dedim ekran kartının driveri ile çakışıyor olabilir mi? diye düşündüm. Hemen Nvidianın sitesine girdim. Evet yeni bir driver yayınlanmış. Heyecanla indirdim. Kurdum.Klasöre tıkladım.

Yine sonuç aynı. Explorer çöktü. ve o pencere kapandı. 2-3 gün geçti. Formatlamayı düşünürken çözüm gözümün önüne geliverdi. Explorer klasöre girmeden içindeki dosyaları açıp indexlemeye çalışmasını durdurmak. Çözümün ana mantığı bu oldu... Hemen google'a girip arama yaptım. Ama hangi kelimelerle arayacağımı kestiremediğim için(uykusuz andaydım.:P) kapatıp Control panelini yani Denetim Masasını açtım.

Oradan Folder Options dedim(Türkçe vista'da klasör seçenekleri olması lazım.). Üstteki tablardan View kısmına tıkladım ve altta açılan ilk checkboxun işaretli hale getirdim.(Always show icons, never thumbnails) Bu kadar basit. Hem böyle yapınca klasörlerde gezerken explorerin hızlanmış olduğunu göreceksiniz. Hemde explorer çökme sorununu halletmiş olduk.

Alt tarafa resmi ekliyorum.


Benimle Kalın. . .

                    Toplam Puan:35

YORUMLAR Yorum Yaz


ORHUN COÞKUN 10/19/2010 | 0:33
Helal olsun bende denedim şu illet kapanmadan kurtuldum. Win7 X64 kullanıyorum 3 ay önceden beri bunu yapıyor daha önceleri yapmıyordu.
 Bahadýr S 3/18/2013 | 18:20
Allah razı olsun kardeşim, sağol 1 aydır uğraşıyordum sayende buldum eyvallah :)